Lowara LNTE 65-250/150/P25VCS4 101891040
In stock
- Established 1975
- Trusted by thousands of customers
More about this product
- Delivery: up to 800 m³/h
- Head: up to 100 m
- Power supply: three-phase 50 and 60 Hz
- Power: from 0,25 kW up to 37 kW
- Maximum operating pressure: 16 bar
- Temperature of pumped liquid: from -25°C to +120°C